Rosacure®Professional Kit 20x2ml – NOWOŚĆ!

Innowacyjny zabieg do zapobiegania i kontroli objawów trądziku różowatego i dla skóry naczyniowej.

Rosacure Professional Kit to zabieg przeznaczony do stosowania dla osób zmagających się z problemem skóry naczyniowej, wrażliwej i/lub z trądzikiem różowatym. Składniki aktywne zawarte w produkcie w szybki i skuteczny sposób zmniejszają zaczerwienie skóry, łagodząc pieczenie i napięcie. Zabieg poprawia nawilżenie i funkcje barierowe skóry, a jego efekty utrzymują się przez kilka tygodni od wykonania ostatniego zabiegu. Może być stosowany cały rok- bez ograniczeń sezonowych. Dla podtrzymania efektów kuracji pomiędzy zabiegami zalecane jest stosowanie: ROSACURE®MASK 50 ml. Zabieg przeznaczony do stosowania w gabinecie.

Łatwa procedura w 3 krokach

Zestaw ROSACURE® Professional zawiera wszystkie elementy wymagane do wykonania protokołu zabiegowego

Przygotowanie skóry

Oczyść skórę za pomocą jednorazowej chusteczki z roztworem przygotowawczym.

Aplikacja Emulsji
(2 ml)

Nałóż na całą twarz za pomocą poręcznego systemu fiolka-szczoteczka. Poczekaj 10-15 minut.

Nałożenie maski żelowej ROSACURE® Leave-on

Zawartość jednej saszetki (2,5 ml) rozprowadź równomiernie na całą twarz. Pozostaw do całkowitego wchłonięcia. Nie zmywaj.

Składniki aktywne:

  • MSM – to roślinny związek przeciwutleniający, który przeciwdziała tworzeniu się rodników tlenowych (ROS), zapobiegając ich uszkodzeniom. Jest również w stanie zmniejszyć poziom kilku cytokin prozapalnych. Kolejnym kluczowym punktem działania MSM jest obniżenie poziomu VEGF, czyli czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, biorącego udział w rozszerzaniu naczyń i powstawaniu teleangiektazji. MSM zmniejsza również uwalnianie histaminy, łagodząc rozszerzenie naczyń i uczucie swędzenia.
  • RO-PEPTIDE-23– to nowy peptyd, należący do rodziny oligopeptydów-10 wzmacnia działanie przeciwzapalne, redukując zaczerwienie skóry. Ten specjalny peptyd jest w stanie zmniejszyć działanie enzymów Kallikreiny 5 i 7, które są odpowiedzialne za tworzenie katelicydyny 37, zwanej także LL-37. Jest to najważniejszy peptyd przeciwdrobnoustrojowy występujący w leczeniu trądziku różowatego. Patent firmy General Topics.
  • 4-T-BUTYLOCYKLOHEKSANOL– przeciwdziała aktywacji receptorów TRPv1 , wywierając silne działanie łagodzące, Zmniejszając nieprzyjemne odczucie tj. pieczenie, szczypanie, napięcie skóry.